برگزاری همایش و سمینارهای علمی تلاشی در راستای اغناء روحیه جستجوگری و کاوشگری جامعه علمی دانشگاهی برای کسب معلومات و اطلاع از یافته های جدید در عرصه علم و دانش است. علاوه بر آن، برگزاری همایش ها به تجمیع تجربیات، برقراری ارتباط مستقیم و رو در روی پژوهشگران، محققین و علم آموزان و ایجاد زمینه ای برای فعالیتهای جمعی کمک شایانی می نماید.

یکی از فعالیتهای مهم موسسه آینده پژوهی جهان اسلام برگزاری همایش های بین المللی و داخلی و سیمنار ها میباشد که از طریق همکاری و مشارکت با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و سازمان های مرتبط اجرا میشود.

برگزاری همایش ها و سمینار ها زیر مجموعه معاونت پژوهشی موسسه آینده پژوهی جهان اسلام میباشد.

انتشارات موسسه آینده پژوهی جهان اسلام با بکارگیری آخرین فناوری های صنعت نشر سنتی و نشر الکترونیک، تا کنون بیش از 50 عنوان کتاب در حوزه جهان اسلام، مجموعه مقالات همایش های تخصصی دانشگاهی، کتب آموزشی و دانشگاهی، کنب مرجع و دانشنامه، منتشر نموده است. این انتشارات در ضمینه چاپ و نشر کتب جهان اسلام، آموزشی و دانشگاهی، دانشنامه و کتب مرجع به همراه نسخه الکترونیکی، آماده همکاری با صاحبان محتوا و مولفان محترم می باشد.کلیه مراحل تایپ، ویرایش، صفحه بندی، طراحی جلد، فهرست نویسی،اخذ شابک و فیپا، اخذ مجوزهای لازم، تا مراحل چاپ افست و چاپ دیجیتال با تعداد دلخواه توسط تیم تخصصی و خبره انتشارات موسسه آینده پژوهی جهان اسلام صورت میگیرد. همچنین نسخه الکترونیکی کتاب در بسترهای مختلف نرم افزاری از جمله ( دسکتاپ، وب، موبایل و تبلت) با بکارگیری ابزارهای قدرتمند نشر الکترونیکی پیاده سازی شده و پس از اخذ مجوز نسخه الکترونیکی، به تعداد دلخواه، قابل تکثیر خواهد بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر با نشانی پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید مکاتبه نمائید.

موسسه آینده پژوهی جهان اسلام آمادگی دارد از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری که در حوزه مسایل جهان اسلام و موضوعات پژوهشی مد نظر موسسه نگاشته شوند حمایت مادی و معنوی نماید.

پژوهشگران و محققین محترم میتوانند جهت اطلاع از شرایط و نحوه حمایت از پایان نامه ها به موسسه مراجعه نموده با با نشانی پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید مکاتبه نمایند.

موسسه آینده پژوهی جهان اسلام آمادگی دارد پروژه های تحقیقاتی و طرح های پژوهشی سازمان ها و نهادهای دولتی و غیردولتی را در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مرتبط با کشورهای جهان اسلام بصورت دقیق، کارآمد، کاربردی و با بهترین کیفیت، با استفاده از پژوهشگران مجرب به انجام برساند. متقاضیان میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید مکاتبه نمایند.